sob. 30 maja, 2020

Skarbonka.eu

Blog porównywarki finansowej

Kredyt na remont domu lub mieszkania. Kredyty remontowe

Mijający czas odbija się na stanie domu czy mieszkania i czasem przychodzi moment, gdy trzeba podjąć decyzję o remoncie. Warto dobrze przemyśleć taką inwestycję i zastanowić się nad tym, czy kredyt na remont domu jest tym właściwym rozwiązaniem. Co warto wiedzieć o kredytach remontowych?

Kredyt na remont mieszkania i domu to jedna z najpopularniejszych pomocy finansowych, o które w bankach stara się większość Polaków. Nic dziwnego, skoro rocznie w kraju nad Wisłą wykonuje się mniej więcej 700 tysięcy remontów. Opierają się one głównie na wymianie niektórych lub wszystkich instalacji, mających przywrócić nieruchomościom ich pierwotną wartość techniczną. Biorąc jednak pod uwagę mniejsze renowacje domowe, jak: malowanie czy wymiana kafelków, ilość takich kosmetycznych napraw może być liczona w milionach.Remonty domów i mieszkań nie są wykonywane wyłącznie z powodu naturalnego biegu czasu. Często domownicy decydują się na zmiany, kierując się nowymi trendami lub innym spojrzeniem na mieszkaniową estetykę. Przykładowo, aranżacja lokalu w kierunku stylu skandynawskiego czy rustykalnego nie jest tanią realizacją i może pochłonąć sporo gotówki. Jakieś rozwiązanie? Kredyt gotówkowy, kredyt na remont mieszkania bądź kredyt pod hipotekę to jedne ze sposobów, dzięki którym choć po części zrealizujesz swoje plany i marzenia odnośnie własnych, przytulnych czterech kątów.

Jaki kredyt na remont mieszkania wybrać?Osoba poszukująca dodatkowych środków na remont decyduje się zwykle na dwie najpopularniejsze opcje. Są to: kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Czym charakteryzują się oba rozwiązania finansowe?

Kredyt gotówkowy na remont

Ten rodzaj pomocy finansowej udzielany jest bez określonego celu. Stąd też kredytobiorca nie musi ściśle tłumaczyć się przed bankiem ze sposobu, w jaki spożytkował otrzymane środki. Najczęściej kredyt remontowy jest po prostu kredytem gotówkowym, który pozwala na odświeżenie swoich domowych przestrzeni. Jego zaletą jest szybkość otrzymania środków oraz mniej restrykcyjne sprawdzanie historii kredytowej klienta, niż ma to miejsce w wypadku kredytu hipotecznego na remont.Jednak obok zalet, kredyt gotówkowy posiada także wady. Do głównych z nich należą: wyższe oprocentowanie oraz niewysoka kwota, o jaką można wnioskować. Stąd też kredyt gotówkowy na remont pozwala na wykonanie niezbyt rozbudowanych renowacji swojego domu lub mieszkania. Z kolei, gdy rozmyślasz o remoncie generalnym, lepszym rozwiązaniem jest kredyt pod hipotekę. Dzięki niemu otrzymasz finansowanie na bardzo zadowalającym poziomie. Aby znaleźć kredyt dostosowany do Twoich potrzeb, skorzystaj z naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Kredyt pod hipotekę na remont.

Gdy szykujesz się na duży remont, to warto sięgnąć po pokaźne środki z kredytu hipotecznego. Jego niskie oprocentowanie, wysokie dostępne kwoty (nawet do 100 tysięcy złotych) oraz długi okres spłaty (istnieją opcje 30-letnie) pozwalają na kompleksową renowację nieruchomości. Niestety tak wysoka jakość usług wiąże się z wieloma ograniczeniami i warunkami, które trzeba spełnić.Po pierwsze, na przelew środków z kredytu pod hipotekę trzeba poczekać nawet miesiąc (i to często w kilku transzach). Kolejną kwestią jest szczegółowa weryfikacja kredytobiorcy, który musi wpasować się do zaufanego profilu klienta banku. I najważniejsze – biorąc kredyt hipoteczny na remont, ryzykuje się własną nieruchomością. Problemy ze spłatą takiego kredytu mogą skutkować utratą domu lub mieszkania. Dlatego na ten typ zobowiązania mogą zdecydować się tylko osoby, które są przekonane, że poradzą sobie ze spłatą wszystkich rozbitych na raty należności kredytowych.


Porozmawiaj z nami